Küpeler

Küpeler köklü bir geçmişe sahiptir. Eski Mısır zamanından günümüze kadar gelen aksesuarlardır. İnsanlar kulaklarını delip hayvan kemikleri, sopalar ve benzeri nesneler takardı. Zamanla bu nesnelerin yerini küpeler aldı. Küpe Babil ve Asya medeniyetinde rütbe göstergesi olarak kullanılıyordu. Küpeler ilk çıktığı zamanlar sadece erkekler tarafından takılıyordu.

Zaman geçtikçe kadınlarında kulaklarını süslemeye başladı. Küpeler her kültürde farklı amaçlarla kullanılırdı. 20. Yüzyılda kulaklar evde amatör bir şekilde deliniyormuş. 1970’ler de ise sterilize bir şekilde kulak delimi yapılmaya başlanmıştır. Küpeler günümüzde ise hem erkeklerin hem de kadınların vazgeçilmez aksesuarı olmuştur. Süreç içinde birçok model ve işçilikle üretilen küpeler kulaklarımızı ışıldatmaya başlamıştır. Her yaşa ve zevke hitap eden küpeler mücevherler ve değerli taşlarla süslenerek bizlere hitap eder.

Küpe Modelleri ve Fiyatları

Küpeler günümüzde birçok farklı modellerde tasarlanıyor. Örneğin, zincir sallantılı küpe modelleri kulaklarımızı süslüyor. Ayrıca günümüzde birçok faklı materyal ile küpeler tasarlanıyor. Çelik küpeler, gümüş küpeler, altın küpeler gibi birçok çeşidi vardır. Her bütçeye göre küpe modelleri bulmak mümkündür.

Farklı materyal ve modellerde tasarlanan küpeler hem özel günlerimizde hem de günlük yaşantımız da kulaklarımızı süslüyor ve tarzlarımızı ortaya çıkarıyor. Günümüzde popüler olan bir diğer küpe modeli ise natürel taşlı küpe modelleri bize her an eşlik eder. Birbirinden farklı ve özgün modellerde olan küpe modelleri bulmak mümkündür.

Altın Küpeler

Küpeler kombinelerimizi tamamlayan en önemli aksesuarlardır. Altın küpe modelleri hem özel hayatımızda hem de günlük hayatımızda en çok kullandığımız küpelerdir. Altın fiyatlarının artmasıyla birlikte altın küpe fiyatları da arttı ama kadınlar için hala vazgeçilemeyen aksesuarlar arkasındadır. Modası asla geçmeyen altın küpeler hala çok popülerdir.

Ömürlük kullanılabilecek olan altın küpeler kadınların vazgeçilmez aksesuarıdır. Ayrıca erkeklerin eşlerine aldıkları hediyeler arasında altın küpeler birinci sırada geliyor. En popüler olanları ise halka küpe modelleri ve pırlanta taşlı altın küpe modelleridir. Altın küpe seçme nedenlerimizden birisi ise sağlık açısından en uygun oluşudur.

İnci Küpe Modelleri

İnci küpeler eski zamanlarda korsan ve denizcilerin aksesuarlarıydı. Günümüzde ise kadınlar inci küpe modelleri her an şık ve güzel gösterdikleri için çok tercih ederler. Her türlü kombinde rahatlıkla kullanılan inci küpeler güzelliğinize güzellik katacaktır. Her bütçeye ve tarza hitap eden inci küpe modelleri bulabilirsiniz. Ayrıca inci küpeleriniz tüm özel günlerinizde size eşlik edip sizle ışıldayacaktır.

Denizlerin en derinlerinden çıkarılan nadide inciler hem kulaklarımızı ışıldatıyor hem de kendimizi özel hissettiriyor. Her bütçeye uygun inci küpe bulmanız mümkündür. Online sipariş verebileceğiniz sitemizden de faydalanabilir ve küpenizi seçip sipariş verebilirsiniz. Ayrıca küpeler çok güzel bir hediye seçeneklerinden biridir. Eşinize, dostunuza özel günlerinde hediye ederek yüzlerini gülümsetip içlerini ısıtabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR