Alyans Çeşit ve Modelleri

Alyans nişanlanacak çiftlerin, evli çiftlerin taktıkları medeni durumlarını simgeleyen eski zamanlardan günümüze kadar ulaşmış bir gelenek durumundadır. Birlikteliğin bir nişanesi olmuştur. Farklı modellere sahiptir ve farklı hammadde ile üretilebilmektedir.

İlk başta alyans denilince aklımıza altın gelse bile gümüş, çelik hatta platin gibi birçok değişik seçenek sunuluyor. Alyans modelleri kişilerin zevklerine ve bütçelerine göre şekil almaktadır. Tabiki düz model seven insanlar gibi farklı şekilleri taşımak isteyen insanlarda var. Hatta ince ya da kalın model olması bile sizin seçiminize göre ayarlanabilmektedir.

Altın Alyans Modelleri

Altın alyans modelleri içerisinde en çok tutulanı klasik alyanstır. Üzerinde herhangi bir desen, taş olmayan altının rengini sizin seçeceğiniz bir yüzük modelidir. Tabi dade bir alyans seçmek istemezseniz altını işlemden geçirdikleri, farklı şekiller verdikleri modelleri de kuyumcular size sunuyor. Üzerinde pırlanta taşlara sahip altın alyanslar, isim yazan alyanslar gibi birçok seçenek size sunuluyor.

Siyah Altın Alyans

Siyah altın alyans özellikle üzerine taş eklendiğinde en göz alıcı alyans modeli olarak karşımıza çıkıyor. Sarı altın takmak istemeyen çiftler son zamanların modası olan siyah altına yöneliyor. Tamamen siyah seçmeseler bile siyah altın beyaz altın karışımı farklı modelleri seçiyorlar. Farklı olmak isteyen, alışılagelmişlikten kaçan çiftler yüzük almaya gittiklerinde siyah altın alyans modellerine mutlaka göz atıp seçimlerini öyle yapıyorlar.

Siyah altını günlük hayatta kullanmak sarı altından daha idealdir. Sarı rengin gümüşle olan uyumsuzluğuna çare siyah altının gümüşle olan uyumu ve günlük hayatta spor giyimle bile rahat kullanımı oluyor. Siyah altın genelde erkekler tarafından daha çok tercih ediliyor. Kadınlardaki altının sarı renk olma algısı henüz aşılmış değil.

Beyaz Altın Alyans

Beyaz altın alyans yine daha çok erkekler tarafından seçilen bir model olarak karşımıza çıkıyor. Erkeklerin sarı renge olan antipatisi burda da kendini gösteriyor. Daha sade ve şık bulunuyor. Beyaz altının günlük kullanımı çok daha kolaydır. Gümüş takı takanlar beyaz altını diğer takılarıyla daha uyumlu şekilde kullanmak istiyorlar.

Siyah altında olduğu gibi beyaz alyans modelleri de geniş bir çeşitlilik ile karşımıza çıkıyor. Çiftlerin en zorlandığı kısım da bu çeşitlilik içerisinde iki tarafında zevkine hitap edeni bulmak oluyor. Bir taraf sade ve az süslü bir yüzük isterken diğer taraf daha süslü ve taşlı daha işlemeli bir yüzük isteyebiliyor. Altın çift alyans almanın en zor kısmıda aşılıp karara varıldıktan sonra çiftlere o yüzükleri bir ömür taşımak düşüyor.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR