Zincir Kolye Modelleri

Zincir kolye her dönemde olduğu gibi günümüz modasında da bizlere çabasız şıklık sunuyor. Stilinize renk katacak bu kolyeler farklı renklerde tercih seçenekleriyle geniş ürün yelpazesinde karşımıza çıkıyor. Günlük kullanım için ideal olan bu kolyelerin tercih edilme nedenlerinden biri ise zamansız olması diyebiliriz. Hemen hemen her giyim tarzıyla kombinlenebilen bu kolyeler gerek erkek gerek kadın kullanıcılar için mücevher dolaplarında mutlaka bir tane bulundurulması gereken parçaların başında geliyor.

Altın Zincir Kolye Modelleri

Geçmiş zamanlardan bugüne gelenek haline gelmiş bir hediye her geline bir altın zincir kolye takmak. Burgu,arpa,doç ve daha birçok çeşitle altın zincir kolye modelleri kuyumcu vitrinlerini süslüyorlar. Ister geleneksel ister modern ister klasik her tarzda kolye bulmak mümkün. Sade zincir olarak kullanılabildiği gibi ucuna doğal taş takılarak da şık bir görüntü elde edebilmek ve gözleri üzerinize çevirebilmek zor değil.

Firuze Taşlı Altın Kolye

Firuze taşlı kolye dediğimiz de hemen aklımıza turkuaz mavi bir renk geliyor. Turkuaz firuze kuyumcu vitrinlerinde görmeye alışık olduğumuz renk ve tercih sırasında ilk başlarda geliyor. Bir de İran firuzesi var ki yemyeşil cennet rengi. Bulunması pek kolay olmayan bu firuze taşlı altın kolye görenleri kendine hayran bırakıyor. Alışılmışın dışında kendine has tarzıyla ve derinlikleriyle şıklığınıza şıklık katacak.

Yakut taşlı altın kolye doğal taş takılar içinde çok seçilenlerden. Yakut kırmızısı ve altının o saf rengi adeta bir şölene dönüşüyor. Boynumuzda görenlerin her seferinde soracağı kolye asil şıklık sizleri bekliyor. Firuze ve yakut taşlı kolyeler genelde özel gün için tercih ediliyor.

Nazar Boncuklu Kolye

Günlük olarak kullanabileceğimiz nazar boncuklu kolye bazı inanışlarda nazarı önlediği için kullanıyor. Her üründe olduğu gibi nazar boncuklu kolyelerde de seçenek çok. Süryani nazar boncuğu bu seçeneklerin ilk başında geliyor. Dini inançların aksesuarlara yansıması her kültürün kendine has ayrı mücevherleri olması ne kadar çok seçeneğimiz olduğunu gözler önüne seriyor.Mavi yuvarlak bir taş içine delikler açılarak yapılan bu nazar boncuğunun kullanım alanı sadece kolyelerle sınırlı kalmıyor.

Dini inançlarla harmanlanmış Fatma Ana Eli geçmişten bugüne takan insanlara şans getirdiğine inanılan bir sembol. Bunun yanı sıra evde bulundurulduğunda bereketi artırdığına da inanılıyor. Yine moderne uyarlanmış şekilde karşımıza çıkan Fatma Ana Eli kolye genelde tek renk mavi olarak satışa sunuluyor. Ulaşılması çok zor olamayan bu aksesuarlar vitrinlerde kullanıcılarını bekliyor.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR