Doğal Taşlı Bileklikler

Doğal taşlı bileklikler denilince aklımıza ilk gelen canlı renkleriyle bileğimizi süsleyen yaz aksesuarları geliyor. Ulaşılması oldukça kolay olan bu bileklikler farklı enerjileri temsil ediyorlar.

Pozitif enerji veren taşlar, sindirim sistemi düzensizliğini gideren taşlar, iletişim problemlerini çözmek için kullanılan taşlar, negatif enerjiyi içine hapseden taşlar ve sayamayacağımız birçok özelliği içinde barındıran bu taşların oluşumu için yüzyıllar boyunca toprağın derinliklerinde saklı kalması gerekiyor.

Adeta toprak altındaki saklı cennet olan bu taşlar ilk çağlarda keşfedilip farklı amaçlarla kullanılmıştır. Kimi toz haline getirip içerek kimi ise üzerinde taşıyarak faydasını göstereceğine inanmıştır. Günümüzde genel olarak aksesuar olarak kullanılmaktadır. Mücevher olarak doğal taşlı altın bileklik sıklıkla tercih edilenlerin başında geliyor.

Firuze Taşlı Bileklik

Firuze taşını düşündüğümüzde gözümüzde deniz mavisi ile bebe mavisi arasında hafif yeşile çalan bir renk beliriyor. Bu iç açıcı renk küçük taşlar parçası halinde sıra dizildiğinde bileklerimizi süsleyen firuze taşlı bileklik oluveriyor.

Nazara karşıda etkili olduğu söylenen bu taş kullanıcılara hem şıklık hem de doğayı bileğinizde taşıyormuş hissini veriyor. Renkleri çok yakın olan bir diğer doğal taşla yapılan turkuaz taşı bileklik sindirim sistemine ve huzursuzluğa iyi geliyor.

Ametist Taşlı Bileklik

Ametist taşlı bileklik şans getirmesi için takılacağı gibi özellikle koç ve yay burcuna sahip kişiler tarafından burç taşı olarak da takılabilir. 1800’lü yıllarda günümüzde değerli taşlar denilince çok sık adı söylenen safir ve yakuttan daha değerli ve fiyatı yüksek bir taş olduğu ve pozitif enerji verdiği söylemlerin arasında yer almaktadır.

Hemen hemen her doğal taştan bileklik yapılıyor. Agat taşlı bileklik (akik) bunların başında en çok bilinenlerden olabilir. Burç taşına göre bileklik seçimi yapmakta alternatifler arasında yer alıyor.

Malakit taşlı bileklik; terazi burçları için, Topaz taşlı bileklik; boğa, ikizler, aslan ve terazi burçları için, Oniks taşlı bileklikler; aslan burçları için seçilebilecek en uygun doğal taşlar olarak satılmaktadır.

Doğal Taşlı Altın Bileklik

Doğal taşlı altın bileklik modelleri kullanış açısından en sağlam ve uzun ömürlü olanlardır. Bilindiği üzere altın hiçbir zaman değer kaybetmez. Kendi tasarımlarınızı hayata geçireceğiniz gibi hazır olarak satılan modeller için online satın alma veya deneyerek satın alma imkanı bulabilirsiniz.

Burç taşınızla tasarlayacağınız ince ve zarif bir bileklik günlük hayatınızda yanınızdan ayırmak istemeyeceğiniz bir aksesuara dönüşebilir.

Doğal taşlı altın bileklik fiyatları tasarımlara göre değişse de her bütçeye uygun bir bileklik bulma ihtimaliniz vardır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR